Z prvního adventního víkendu - zájezd do Náchoda a rozsvěcení stromu

09.12.2018 12:52

Advent

Dne 1. 12. 2018 pořádala naše škola pro žáky i pro veřejnost adventní zájezd do vánočně vyzdobených interiérů zámku v Náchodě. Komnatami nás provázel zámecký pán se svou paní nebo vychovatel či služebná. Seznámili nás s vánočními tradicemi v jejich době. Medvědi v zámeckém příkopu již měli asi zimní spánek. Měli tam sice dostatek potravy, ale nenechali se rušit v odpočinku.

Po prohlídce jsme vyrazili do areálu střední školy v Opočně na tradiční vánoční výstavu. Mohli jsme nasbírat inspiraci na vánoční výzdobu, něco si zakoupit nebo si pochutnat na salátu či nějakém tom zákusku.

Jistě se všem výlet líbil a kdo ještě nebyl správně vánočně naladěný, mohl pokračovat v obci na akci Doberské Vánoce.