Neděle 11. 11. 2012

11.11.2012 17:00

Včera mi začala týdenní studijní cesta po Anglii, konkrétně po školách v průmyslovo-historickém městě Coventry. V městě, kde bojují s pestrou skladbou obyvatelstva z různých koutů světa. Cílem cesty je lépe poznat propracované zdejší školství a třeba nějaké inovující metody použít v naší škole.

Do autobusu jsem jako Pražák (většina lidí jela z Brna) nastoupil jako posledni a s hrůzou zjistil, že autobus, z pola zaplněný, okupují lidé, co potřebují dvě sedačky. Jen pro mě už nevyzbyla. Naštěstí si jedna paní ředitelka nestihla místo vedle sebe zacpat svými věcmi, a tak jsem si urychleně vedle ní sedl a nemusel strávit cestu v uličce. Cesta ubíhala rychle a na místo jsme dorazili asi o 6 hodin dříve. Samozřejmě že nás do hotelu ještě nechtěli, takže jsme volný čas byli nuceni vyplnit toulkami po městě. Nemytí, nečesaní jsme vyrazili vstříc anglické zákeřné dopravě a městskému ruchu. Auta tu mají volant na druhé straně, po silnicích jezdí také nějak obráceně. Při přecházení silnice tudíž přijíždějí ze zcela opačné strany než jsme zvyklí, takže chaossss. Lidi na ulici rovněž uhýbají zcela opačně, takže srážka hrozí každou chvíli. Jeden vpravo,druhý vlevo a mezinárodní trapas je tu. Nakonec jsme se ale se vším poprali,město prozkoumali a vrátili se na hotel, kde nás už konečně chtěli. Porada a večeře s ostatními včetně Angličanů.