Kostelecké horky a 6. ročník

01.09.2015 14:31

Kostelecké horky a 6. ročník

 

 
Zážitkový program žáků ZŠ Dobré

 

            Se začínajícím novým školním rokem se všichni žáci šestého ročníku opět sešli v Kosteleckých Horkách ve středisku environmentální výchovy. Pobyt a program přiblížil dětem venkovský životní styl, zapomenuté tradice a řemeslné techniky.

            Na vlastní kůži si vyzkoušely mletí na středověkých mlecích kamenech, zadělávání těsta. Odměnou jim byly vlastnoručně upečené chlebové placky. Vyčesávání, spřádání, barvení a plstění? To vše představuje náročnost zpracování a užití ovčí vlny. Ne menší nadšení bylo při výrobě svíček.

            Dvoudenní zážitkový program  je součástí projektu  Hurá do života, který byl podpořen Královéhradeckým krajem,  a přispěl k novým vědomostem, praktickým poznatkům, k poznání nových kamarádů a upevnění vztahů v třídním kolektivu.

Tř. uč. M. Michková