Exkurze 8. a 9. ročníku v Praze

23.05.2018 08:33

V pondělí 7. května se žáci osmého a devátého ročníku vydali poznat naše hlavní město. Pro mnohé z nich byla tato exkurze plná nových zážitků.

Někteří se poprvé v životě svezli vlakem, jiní zase poprvé jeli metrem. Některé překvapilo množství turistů z různých koutů světa v historickém centru.

V Praze jsme se seznámili s nejvýznamnějšími pamětihodnostmi. Prošli jsme si areál Pražského hradu včetně katedrály sv. Víta, Zlaté uličky, Starého královského paláce a Baziliky sv. Jiří. Během procházky historickým centrem jsme si prohlédli Nerudovu ulici, Karlův most, Staroměstské a Václavské náměstí, Obecní dům či Prašnou bránu.

Exkurze se nám i přes úvodní komplikaci, kdy na zastávku v Dobrém nepřijel linkový autobus, vydařila. Jak píše Dominik Barilla: „Bylo to příjemně strávené pondělí, během kterého jsme poznali něco nového.“

Velké poděkování patří všem, kteří nás ráno odvezli na nádraží v Opočně.