Do Hradce za hvězdami

25.06.2018 13:46

Hned dvě různé akce jsme připravili pro žáky naší školy na čtvrtek 14. června. Skupina tvořená pátým a šestým ročníkem navštívila hvězdárnu a planetárium, kde se dozvěděla zajímavosti o různých planetách a zhlédla film o vesmíru. Prošla si část planetární stezky v okolí Nového Hradce. Sedmáci, osmáci a deváťáci se setkali s hvězdami na prknech divadelních. Navštívili divadelní představení Kytice, které se velmi lišilo od představení Romeo a Julie, které jsme navštívili v minulém školním roce. Představení bylo pojato klasicky a nám nabídlo možnost zaposlouchat se do známých Erbenových veršů. Závěrečným potleskem pro nás návštěva divadla nekončila, právě naopak spíše začínala. Bylo nám vysvětleno, jak vzniká divadelní inscenace, prošli jsme si zákulisí divadla, vlásenkárnu, kostymérnu a všichni jsme se prošli po prknech, která znamenají svět.