Děvčata ze 6. - 8. třídy vezou z Rokytnice stříbro

02.08.2016 14:39

Děvčata ze 6. - 8. třídy vezou z Rokytnice stříbro

 
12.11.2015 17:50

Dnes sehrály naše mladší děvčata okresní finále ve florbale. Na turnaj jsme odjížděly bez velkého očekávání, s tím že to nějak dopadne. V prvním zápase nás čekaly holky z Dobrušky Fr. Kupky. Po dlouhé době jsme se dostaly na velké hřiště, kde se hraje "pětkový" florbal, na který nejsou holky zvyklé. Pro sedmačky to navíc byl i zápas první nejen na velkém hřišti, ale také první zápas vůbec. Na předváděné hře to bylo znát, chaos, zmatky převážily bojovnost. Ač holky celkem dlouho tlačily Dobrušku před jejich bránou, vstřelit gól se jim nepodařilo. A když Dobruška z ojedinělých protiútoků dvakrát mířila přesně, byla na světě první prohra. Po zápase bylo holkám řádně domluveno a do dalších utkání vlétly s úplně jiným nasazením a organizací. S přehledem si smlsy na Rychnovačkách ze ZŠ Javornická a děvčatech ze Slatiny. Poslední zápas proti tradičnímu rivalovi ze Skuhrova, v dosavadním průběhu neporaženému, nás mohl, v případě výhry, katapultovat na první místo. Zápas byl jeden velký boj o každý metr tělocvičny, zvládlo se dotáhnout jednogólové manko soupeře, na většinu druhého poločasu pak zamknout Skuhrovačky u jejich brány, ale vítěznou trefu se vsítit nepodařilo. Takže nakonec celkové stříbro. Postup do krajského kola nebyl daleko. O to víc pak mrzel zbabraný úvodní zápas proti Dobrušce, protože kdyby....ale na kdyby se nehraje. Takže gratulujeme Skuhrovu k úspěchu a přejeme jim v krajském kole ve Dvoře Králové hodně zdaru.

Hokám patří pochvala, ať už obraně, kde až na malé výjimky spolehlivě hrála Markéta Netíková a kde si svou zápasovou premiéru zdárně odbyly Míša Kleinerová a Anežka Melicharová nebo útoku, kde góly dávaly Monika Matějů, Áďa Horáková, Kája Michlová a Lucka sedloňová nebo třeba gólmance Dianě 

Grimmerové.

Dobré x Dobruška Fr. kupky 0:2

Dobré x Slatina 4:1

Dobré x Rychnov Javornická 3:0

Dobré x Skuhrov 1:1