Den ptactva a hmyzu u pana Světlíka v Krupárně

06.04.2014 08:41

Dne 1.dubna 2014 se žáci 4. a 5. ročníku ZŠ Dobré zúčastnili mimořádné akce v ekologickém centru A ROCHA u pana Světlíka v Krupárně.

    Tato akce byla zaměřená na život ptáků, hmyzu a ochranu přírody. Akce se kromě žáků naší školy účastnily také děti ze ZŠ Česká Čermná a naši žáci nahradili školu z Polska, která se nemohla zúčastnit. Děti se po milém přivítání pustily do vyrábění ptačích budek. Práce je velmi bavila, naučili se spustu dovedností při práci se dřevem a naučily se spolupracovat s jinými dětmi. Hotové budky si pak odnesly do školy.

    Pan Světlík se svými kolegy se dětem velmi pěkně věnovali i venku v přírodě - ukázali jim hnízdiště ledňáčka říčního a pak se odebrali k pozorovatelně, kde nastal odchyt ptáků do sítě. Zde se podařilo odchytit různé druhy ptáků - budníčka, sýkorky a dokonce i strakapouda! Děti byly z této činnosti doslova unešené!

    Poté ještě shlédly film o životě hmyzu v trávě na louce a zahrály si zábavnou přírodovědnou hru. Akce byla zakončena společným fotografováním, zhodnocením a předáním dárečků.

    I díky krásnému počasí se akce velice zdařila, děti hodnotily celý den jako krásně prožitý a poučný.

 

Mgr.Blanka Kubcová       

třídní učitelka 4.a5.třídy