Adventní zájezd do Potštejna

11.12.2013 09:02

  V sobotu  7. 12. 2013 místní škola organizovala pro rodiče s dětmi a pro veřejnost adventní zájezd  do Potštejna.

  Ráno jsme vyrazili v 9 hodin z Dobrého. Vzhledem k menšímu počtu zájemců jsme program trošku pozměnili. Nejdříve jsme se zastavili v Rychnově n. Kn. Tam měl každý na výběr-navštívit výstavu betlémů nebo adventní trhy v Pelclově divadle nebo Mikulášský jarmark na zámku. Výstava betlémů byla nádherná-k vidění bylo velké množství betlémů z papíru, dřeva  a dalších přírodnin, z vosku, z perníku. Fascinující byly vánoční stromky ozdobené vyšívanými, háčkovanými či paličkovanými ozdobami. Dokonce bylo vystaveno i háčkované cukroví a jak se jedna maminka vyjádřila-praktické pohoštění pro návštěvy po celý rok. Ani vánoční jarmark nás nezklamal. K prodeji bylo velké množství vánočních ozdůbek, voňavých svící i bohaté občerstvení. A kdo nechtěl procházet prodejní výstavu, mohl posedět na hudebním programu pro děti či si pochutnat na zabijačkových dobrotách či medovině. Celým prostorem se linula vánoční hudba a vůně svařáku.

  Následně jsme odjížděli do Potštejna na zámek. Protože jsme měli chvilku času, prohlédli jsme si prodejní výstavu výrobků z patchworku. A pak už nás čekal Betlémský příběh-hraný příběh v interiérech zámku o původu Vánoc. Celou prohlídkou nás provázel anděl, který za vystoupení mnoha herců provázel malou Barunku až do Betléma. Potštejn opět nezklamal a my odjížděli spokojení a vánočně naladění.

  Určitě můžu všem doporučit se v předvánočním shonu pozastavit a vychutnávat vánoční pohodu.