Adventní zájezd do Hrádku u Nechanic jsme si moc užili

28.11.2017 11:32

V sobotu 25. listopadu 2017 se za chladného a mírně větrného počasí vydalo 13 zájemců na výlet organizovaný Základní školou Dobré. V příjemné atmosféře se vydali na Hrádek u Nechanic, který byl celý vánočně vyzdoben. Prohlídka zámku zahrnovala výklad o vánočních tradicích. Všichni načerpali i náměty na výzdobu doma. Po malém občerstvení v zámecké kuchyni, kde mohli ochutnat perníčky či dortíčky, vyrazili všichni do Třebechovic. Nejprve si prošli Kateřinský jarmark na náměstí a potom navštívili Třebechovické muzeum betlémů. Prohlédli si velké množství vystavených betlémů, které sem byly zapůjčeny. Ale samozřejmě nejkrásnější byl Proboštův pohyblivý betlém. Trochu unavení, ale vánočně naladění se kolem 15 hodiny vrátili všichni do Dobrého. 

Myslím, že se výlet vydařil, jen mě trochu zklamal malý zájem veřejnosti. 

B.Rašková