7. ročník v rybárně v Opočně

20.11.2015 22:42

7. ročník v rybárně v Opočně

02.12.2015 22:14

Teorie v praxi

V tomto období se učíme v přírodopise v 7. ročníku o rybách. A co je teorie, sice doplněná obrázky či filmy, bez praktické části? Proto se žáci 7. ročníku naší školy v Dobrém vydali 20. 11. 2015 na exkurzi do rybárny v Opočně. Ujal se nás  p. Kalenda, správce Kolowratského rybářství. Zde zajišťují prodej živých ryb po celý rok a v  tomto předvánočním čase se mají co otáčet. Správce nás seznámil s historií rybárny, s činností tohoto podniku, vyprávěl o chovaných rybách v jejich rybnících i dovážených rybách ve zdejší provozovně zpracovávaných. Ukázal nám některé druhy ryb, na které jsme si mohli „sáhnout“. Zajímavý byl asi metrový sumec, který měl opravdu ostré zoubky, kůži bez šupin a dlouhé vousy. Při kuchání děti mohly pozorovat i některé orgány, nejzajímavější bylo ovšem srdce – i mimo tělo ještě tlouklo.

Exkurze byla velmi zajímavá, všichni jsme odjížděli prokřehlí, ale nadšení, někteří si odváželi i šupinky pro štěstí.

B. Rašková